Тренінг ДВ МАН "Журналістика та права людини: як правильно подавати у ЗМІ інформацію про соціально вразливі категорії"
29 листопада 2017 року учениця 10 класу, Щербина Дарина, разом з науковим керівником, Левковець Ольгою Сергіївною, взяла участь у тренінгу для учнів-членів ДВ МАН секції журналістики на тему "Журналістика та права людини: як правильно подавати у ЗМІ інформацію про соціально вразливі категорії".
На тренінг з'їхалися мановці з усієї області та їхні наукові керівники. Метою даного заходу було підвищення обізнаності щодо висвітлення прав людини у журналістиці, посилення чутливості ЗМІ до проблематики соціально вразливих груп, а також сприяння дотриманню естетичних журналістських стандартів у з'ясуванні питань, пов'язаних із правами людини. рівності та недискримінації.
Організаторами тренінгу виступили кафедра масової та міжнародної комунікації Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та комунальний позашкільний навчальний заклад "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради".
Учнів 9-11 класів та їхніх наукових керівників привітали директор ДВ МАН Тягло Наталія Василівна та проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Наливайко Лариса Романівна та завідуюча кафедри масової та міжнародної комунікації ДНУ ім. О.Гончара, доктора наук із соціальних комунікацій. професор Бутиріна Марія Валеріївна. Професор провела дайджест на тему "Особливості висвітлення у ЗМІ соціально вразливих категорій: журналістські етичні стандарти". Також на заході були присутні журналісти телеканалу "34", журналістка Н.Куліді поділилася досвідом висвітлення на телебаченні теми соціально вразливих категорій, продемонструвала фрагменти телевізійних сбжетів каналу. На треніг було запрошено чемпіона світу з трейл-орієнтування В.Познянського, який провів учням та студентам блій-інтерв'ю у форматі прес-конференції. Ісаєнко Д.В., підполковник міліції розтлумачив присутнім поняття "дискримінація" та "ксенофобія", а Ю.С.Гаркавенко, аспірант спеціальності "Журналістика" ДНУ ім. О.Гончара, розповіла про дискримінацію груп та ксенофобію у ЗМІ як прояви порушень журналістської етики.
На тренінгу панувала дружня, майже сімейна атмосфера. Наша Дарина вкотре переконалася, що мрія стати журналістом - здійсненна, і головне - віра у себе. Я знаю, на нашу ученицю чекає впевнений старт на великому шляху і вірю у неї.